fbpx

Scialinių tinklų žala jaunimui

Kiekviena mūsų dieną jau seniai prasideda ne nuo stiklinės vandens, o nuo telefono rankoje, socialinių tinklų tikrinimo.

Instagram, Facebook, Twitter, Snapchat- socialiniai tinklai, be kurių daugelis jaunimo jau tikrai neįsivaizduoja savo gyvenimo.O su kiekvienais metais appsų populiarumas tik auga.

Socialiniai tinklai turi nemažai pliusų. Jų dėka mes galime bendrauti su draugais ir pažįstamais, ieškoti naujų pažinčių. Matyti savo draugų nuotraukas, ir dalintis savo padarytais kadrais. Dalintis įdomia ir reikalinga informacija, ieškoti bendraminčių. Tai yra viena iš geriausių nemokamos reklamos platformų. Informaciją pamato labai daug žmonių.

Social media turi ir kitą pusę, apie kurią dažniausiai mažai kas susimąsto. Socialinių tinklų žala smarkiai paveikia jaunimą, o ypač jų savivertę ir pasitikėjimą savimi. Matydami idealias nuotraukas, gražias figūras, visus tuos grožio stereotipus, mes pradedame lyginti save su kitais, ir ieškoti savyje minusų.

Tad čia kyla ir savivertės problemų – atrodo, visi tokie puikūs, nuotraukos tokios gražios, o mes jiems nesugebame prilygti.

Tokiais momentais reikia prisiminti, kad socialiniuose tinkluose labai daug melo, tos “idealios nuotraukos” gali slėpti gero rakurso, Photoshop naudojimo įgūdžiai.

Kiekvieno iš mūsų pareiga – gerbti save, priimti save. Kiekvienas iš mūsų yra unikalus ir tuo reikia didžiuotis.

O mes “Inovatyvi karta” kartu su Arina Valevic norime pasiūlyti praleisti vieną dieną be socialinių tinklų, tai leis pailsėti kiekvienam iš mūsų, pažvelgti į daugelis dalykų kitu kampu.